پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
90/ شادی گل‌های پردردسر!
نوشته شده در دوشنبه 25 آذر 1392
ساعت : 01:24 ق.ظ
نویسنده : مسعود اجارودی
ظاهرا «شادی گل» فقط در تبریز پرسروصداست.بعد از شادی گل نادرست محسن مسلمان با پیراهن ذوب آهن در بازی با تراکتورسازی که حرکت کاملا اشتباهی بود،جنجال به پا شد.

نیلوفر واشقانی
ظاهرا «شادی گل» فقط در تبریز پرسروصداست.بعد از شادی گل نادرست محسن مسلمان با پیراهن ذوب آهن در بازی با تراکتورسازی که حرکت کاملا اشتباهی بود،جنجال به پا شد.اما شادی گل های دیگر هم که معقول و متداول در تمام دنیاست در تبریز حاشیه ساز شده است. در بازی رفت دو تیم تراکتورسازی و فولاد در استادیوم یادگار تبریز لوسیانو پریرا بازیکن برزیلی فولاد شادی گلی انجام داد که تبریزی ها به شدت به آن اعتراض کردند و حتی زینی زاده معتقد بود باید این بازیکن از ایران دیپورت شود! پریرا بعد از گل توپ را زیر پیراهنش قرار داد تا نشان دهد منتظر به دنیا آمدن فرزندش است.البته تراکتوری ها معتقد بودند پریرا توپ را به سمت هواداران شوت کرده و اعتراض هم کردند. این بازیکن برزیلی در نهایت عذرخواهی کرد اما از سوی کمیته انضباطی محروم شد.خیلی ها از این شادی گل سوء برداشت کردند و آن را در رسانه ها بازتاب دادند.در این میان حتی عادل فردوسی پور هم با به تصویر کشیدن شادی گل های مرسوم در خارج از کشور و حتی همین ایران خودمان در برنامه نود سعی داشت زینی زاده را متقاعد کند اما زینی زاده پای خود را در یک کفش کرده بود و مدام روی این مسئله پافشاری می کرد که بازیکن برزیلی فولاد بی احترامی کرده است.حتی در این رابطه به شادی گل جواد نکونام اشاره شد که پیش از به دنیا آمدن پسرش آریان گلش را به او تقدیم کرد. اما مدیرعامل تراکتور نپذیرفت که نپذیرفت.

خوشحالی دردسرساز شماره 6
بعد از گذشت چند هفته در بازی تراکتورسازی مقابل ذوب آهن که روز جمعه برگزار شد مهدی کیانی از روی نقطه پنالتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. کیانی از جمله بازیکنان متعصب و دوست داشتنی تراکتورسازی است که هواداران علاقه زیادی به او دارند و در ورزشگاه هم به شدت او را تشویق می کنند.کیانی بعد از این گل توپ را زیر پیراهنش قرار داد و این گل را به فرزند در راهش تقدیم کرد.او شادی به دنیا آمدن فرزندش را با هواداران تقسیم کرد که سایر بازیکنان هم در این شادی او شریک شدند.
کیانی این روزها در انتظار فرزند دومش است که فروردین ماه سال آینده به دنیا می آید.شماره 6 تراکتور یک پسر به نام سام دارد و قرار است برای دومین بار صاحب پسر شود.کیانی حتی در خصوص خوشحالی پریرا در مصاحبه اش گفته بود؛"این شادی گل در تمام دنیا مرسوم است و مشکلی ندارد و ما فقط از اینکه پریرا توپ را به سمت تماشاگران شوت کرده ناراحت هستیم."

مخالفت زینی زاده با شادی کیانی!
مسی بهترین فوتیالیست جهان هم پیش از به دنیا آمدن فرزندش تیاگو این خوشحالی را انجام داد اما مدیرعامل تراکتورسازی با این شادی گل بیگانه است .او معتقد است این شادی گل متعلق به فرهنگ مانیست!به همین خاطر بعد از تساوی مقابل ذوب آهن ناراحتی اش از شادی گل بازیکن متعصب تیم را رسانه ای کرد و گفت:"مهدی کیانی هم مانند پریرا توپ را زیر پیراهنش گذاشت و شادی کرد اما در ورزشگاه هواداران ذوب‌آهن نبودند که کیانی توپ را به سمت آنها شوت کند! من به شخصه با این نوع شادی‌ها مخالفم و اعتقادی به این شادی‌ها ندارم. نباید رفتارهایی داشته باشیم که مربوط به فرهنگ ما نیست و باید از این اخلاق‌ها دوری کنیم، حالا می‌خواهد بازیکن تیم ما باشد یا تیم‌های دیگر. شادی کیانی هم مربوط به فرهنگ ما نبود و با آن مخالفم."زینی زاده در حالی موضع گیری کرد که انتظار می رفت به یکی از مهره های اصلی تیمش بابت به دنیا آمدن فرزندش تبریک بگوید و در خوشحالی خانواده کیانی شریک شود.

کیانی:به خاطر خانواده ام خوشحالی کردم
کیانی هم که بعد از مطلع شدن از مصاحبه تند زینی زاده حسابی تعجب کرده بود به 90 می‌گوید: «مگر خوشحالی من چه ایرادی داشت؟کل دنیا این خوشحالی را می کنند و واقعا نمی دانم چرا آقای زینی زاده ناراحت شده ؟ من به خاطر خانواده‌ام اینطور خوشحالی کردم و نمی‌دانم منظور مدیرعامل باشگاه چیست اما از آقای زینی‌زاده می‌پرسم چرا ایراد گرفته است. در مورد رفتار پریرا مهاجم فولاد هم که در دیدار مقابل تراکتورسازی شادی شبیه من داشت باید بگویم که ما از خوشحالی او ناراحت نشده بودیم و به خاطر اینکه توپ را به سمت هواداران تراکتور شوت کرد، ناراحت شدیم."جالب است که زینی زاده گفته،هواداران ذوب آهن نبودند که کیانی توپ را شوت کند!در حالی که کیانی چنین قصدی نداشته و ظاهرا بعد از توضیحات فراوان از سوی فردوسی پور و سایر رسانه ها هنوز زینی زاده دچار این درک نادرست که شوت زدن جزئی از شادی گل است!

مخالفت وحاشیه سازی به جای تبریک
مسلما بوجود آمدن چنین مشکلاتی از غیرفوتبالی بودن یک مدیر ناشی می شود. حتما یک مدیر از جمله زینی زاده خصوصیت های خوبی هم دارد اما او با مسائل روز دنیا که به عرف یک جامعه تبدیل شده نا آشناست و همین موضوع مشکل ساز شده است.چون کیانی کار اشتباهی نکرده است و در این مواقع باید از یک بازیکن متعصب حمایت شود نه اینکه با رسانه ای کردن یک خوشحالی ساده اعصاب بازیکن را بهم بریزند وهمه روی این حرکت زوم کنند.شادی کیانی خیلی طبیعی بود و اتفاقا این حرکت را باید فرهنگی دانست چراکه فوتبال و خانواده را باهم عجین کرده است.این عجین شدن مسلما به بهتر شدن اوضاع ورزشگاهها کمک می کند و یک مدیر باید با این مسائل آشنا باشد و در این مقطع بیشتر به فکر پرداخت پول بازیکنان باشد تا مخالفت با یک شادی گل کاملا فرهنگی! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic