پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
اختصاصی سایت: 4-3-3 یا 4-4-2 ؟ مسأله اینست!
نوشته شده در پنجشنبه 27 تیر 1392
ساعت : 03:14 ب.ظ
نویسنده : مسعود اجارودی

پس از آخرین تحلیل در باب عملكرد نقل و انتقالاتی تیم، دستخوش تغییرات مثبت بسیار گردید.با جذب فرشید طالبی و تبرئه شدن ایران پوریان تا حدودی خیالمان از بابت خط دفاعی راحت شد.با اضافه شدن كریم انصاری فرد به خط آتش تراختور،این تیم خطرناك ترین خط حمله چند سال اخیر را در اختیار خواهد داشت.

ماركو باسارا جانشین شایسته ای برای فلاویو لوپز به نظر می رسد، در صورت عقد قرارداد با این بازیكن مشكل خط بازیساز تیم نیز حل خواهد شد.
شاید تنها پست مورد نیاز برای جذب ، پست هافبك دفاعی می باشد.اگرچه تراختور بهترین هافبك دفاعی-تخریبی لیگ را در اختیار دارد،اما برای سیستم 4231 نیاز به دو هافبك تدافعی ست كه در این صورت هافبكی با خصوصیات مهدی كیانی مورد نیاز است.سایر هافبك های تراختور اكثراً فانتزی هستند و نمی توانند در امور دفاعی كارایی بالایی از خود نشان دهند.
همچنین به نظر می رسد جناح چپ تیم از نظر بازیكن كارساز و تخصصی،به اندازه جناح راست زهردار نیست.
اما در كل در این فصل دست كادر فنی برای تغییر سیستم باز است.به نظر می رسد با این بازیكنان ،تراختور به خوبی می تواند از سیستمهای 4231،433 و 442 نهایت بهره را ببرد.



433 ، زهردار مثل همیشه اما با دو ایراد اساسی!

سیستم غالب تیم،433 است.این سیستم از زمان فراز كمالوند با بهره جستن از بازیكنان قدرتی نظیر كیانی و بازیكنان سرعتی چون ابراهیمی و ابراهیم زاده در اسكلت تراختور جا افتاد،پس از آن هر جا به جائی ای وابسته به این سیستم انجام پذیرفت.مركز ثقل این سیستم بر روی تنها هافبك دفاعی تیم - مهدی كیانی - بنا نهاده می شود.یكی از قدیمیترین دو بال خطرناك تیم -محمد ابراهیمی-هنوز برای 433 یكی از كارآمدترین بازیكنان تیم است.به نظر می رسد علی كریمی و مهدی كریمیان دو یار كناری كیانی باشند.و كاظمیان به همراه ابراهیمی دو مهاجم كناری.اما این سیستم دو ایراد اساسی دارد! نخست آنكه اكثر گلهای دریافتی فصل قبل از ضعف ساختار دفاعی این سیستم ناشی شد. و دوم آنكه،در این سیستم از میان دقیقی و انصاری فرد باید یكی انتخاب شوند!
اما بزرگترین برتری این سیستم ، اخت بودن بازیكنان قدیمی تیم به آن است.چرا كه كیانی،ابراهیمی،اسدی،نصرتی و حتی ایران پوریان و كریمیان آشنایی كافی به ارنج 433 تراختور دارند.

442 ،این خط حمله خطرناك!

با توجه به خصوصیات دقیقی و انصاری فرد،تراختور اگر می خواهد هم زمان از این دو مهاجم شاخص نهایت استفاده را ببرد باید از 433 به سیستم 442 تغییر چهره دهد.
انصاری فرد بازیكنی بسیار فرصت طلب،چارچوب شناس دارای شم گل زنی بسیار بالاست اما در عین حال از تنشها و درگیری های فیزیكی فراریست.در نكته مقابل سعید دقیقی كوتاه قامت تر،جنگنده تر،دارای قدرت بدنی بالا و استارتهای سریع است،او همانند انصاری فرد شم گل زنی بالایی دارد.وجه مشترك هر دو كارایی بالای آنها در نزدیكی محوطه جریمه است ، در كناره ها خنثی هستند.در این شرایط مهار خط حمله دو نفری انصاری فرد و دقیقی برای هر خط دفاعی ای جزو محالات خواهد بود.
رأس پیشین لوزی به یك بازیكن طراح گل زن،خلاق،از خود گذشته نیاز دارد،علی كریمی و ماركو باسارا برای این پست ایده آل به نظر می رسند.
رئوس كناری نیز توسط ابراهیمی و كریمیان پوشش داده می شود و كیانی رأس انتهایی لوزی لقب می گیرد.

به هر صورت باید تا آغاز مسابقات منتظر ماند و دید كه كادر فنی چگونه از این بازیكنان بیشترین بازده را خواهند برد


 



می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic