پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : 01:39 ب.ظ
نویسنده : مسعود اجارودی

سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز گفت: متاسفانه عده ای از خود تبریز هستند که میخواهند تیم های تراکتورسازی و گسترش فولاد را تخریب کنند و بازیکنانی که با این دو تیم به توافق میرسند را منصرف میکنند.

رسول خطیبی، سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز در گفتگو با آناج در مورد حضور این تیم در رقابت های فصل آینده لیگ برتر با مربیگری خود گفت:  سعی و تلاش ما بر این بود که در عرصه مربیگری یک کار تاریخی انجام دهیم که به لطف خداوند به این مهم نزدیک شده ایم. هدف این بود که راه افرادی همچون دهداری را ادامه بدهیم و به جوانان و بازیکنان با استعداد فرصت و میدان بدهیم. از یک طرف هم کار های ارزشمند واسیلی گوجا را که با بومی گرایی توانستند بازیکنان زیادی را به فوتبال ما معرفی کنند به طوری که در یک عرصه از استان ما 15 بازیکن در رده های مختلف تیم های ملی حضور داشتند و این ارزش بومی گرایی را نشان میدهد. ما توانسته ایم تا حدی موفق عمل کنیم و امیدوارم بتوانیم با قدرت به راه خود ادامه بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که گسترش فولاد در لیگ چگونه ظاهر خواهد شد اظهار کرد: من در دوسالی که مربی بودم، انتقاداتی در اول فصل داشتیم که می گفتند این تیم نتیجه نمیگیرد. حتی وقتی در گسترش فولاد بودم هیچ کس و از جمله مدیران باشگاه تصور این را هم نمیکردند که تیم به لیگ برتر برسد. اما با اعتقادی که به بازیکنان داشتیم و با اعتماد کردن به آن ها توانستیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم.


اما خوب شرایط لیگ برتر از دسته یک متفاوت تر است ولی مدیران باشگاه از ما نه قهرمانی خواسته اند و نه سهمیه آسیایی، بلکه تیمی خواسته اند که در پایان فصل جزو تیم های میانه جدولی باشد و بتواند در مقابل تیم های قدر لیگ برتر بایستد و امتیاز بگیرد. من قول میدهم که ما توانایی امتیاز گرفتن از تیم هایی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان را داریم و در صورت حمایت هواداران و غیرت بازیکنان میتوانیم بسیار با قدرت ظاهر شویم.


وی ادامه داد: تیم ما متشکل از 13، 14 بازیکن لیگ دسته یکی است که آن ها را حفظ کرده ایم و چند بازیکن هم جذب خواهیم کرد که تجربه ی لیگ برتری دارند و میتوانند در نتیجه گیری به ما کمک کنند. من به صراحت می گویم که ما یک تیم آبرومند راهی مسابقات خواهیم کرد و در پایان فصل جزو ده تیم برتر لیگ خواهیم بود.

 

سرمربی گسترش فولاد تبریز در پاسخ به این سوال که فقط بازیکنان با سابقه ی لیگ برتری و با انگیزه را جذب خواهند کرد یا اینکه بمب خبری هم خواهند داشت گفت: به نظر من این بازیکنانی که جذب کرده ایم خود یک بمب خبری هستند، ما نمی خواهیم بازیکنان میلیاردی و اسم و رسم دار به تیم بیاوریم. مطمئن باشید همین بازیکنان بومی و لیگ برتری که جذب کرده ایم می توانند در مقابل بازیکنان میلیاردی به خوبی بایستند و با آن ها مقابله کنند. این اسم ها نیستند که فوتبال بازی میکنند. فوتبال امروز ایران با دهه شصت تفاوت پیدا کرده و دیگر اسم ها نیستند که ارزش بازیکن را تعیین میکنند. اگر به بازیکنانی که داریم اعتماد به نفس لازم را بدهیم میتوانند جواب اعتماد ما را بدهند.

خطیبی در مورد جذب بازیکن از تیم تراکتورسازی گفت: ما سعی خواهیم کرد تا از باشگاه تراکتورسازی تا حد امکان بازیکن نخریم و اثر منفی و تخریبی روی این تیم نداشته باشیم، مگر اینکه بازیکنی را در لیست مازاد قرار دهند و آن بازیکن برای ما مفید باشد. تراکتورسازی برادر بزرگتر گسترش فولاد است و ما تمام سعی و تلاش خود را میکنیم تا به این تیم کمک کنیم. همانطور که دیدید ما محسن دلیر را که بازیکن کلیدی ما بود و علی رغم قرار داد دو ساله ای که با ما داشت، به عنوان سرباز به تراکتورسازی فرستادیم. مطمئنا اگر این دو باشگاه به هم دیگر کمک کنند بسیار مفید خواهد شد و امیدواریم همانگونه که ما پشت تراکتورسازی ایستاده ایم آن ها هم از ما حمایت کنند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه عده ای از خود تبریز هستند که میخواهند تیم های تراکتورسازی و گسترش فولاد را تخریب کنند و بازیکنانی که با این دو تیم به توافق میرسند را منصرف میکنند. نمونه اش احمد جمشیدیان که با تراکتورسازی به توافق رسیده بود ولی سر از استقلال در آورد و یا حتی میلاد زنید پور که با ما قرار داد بسته است، در صدد دور کردن وی از تیم هستند. ما باید آگاه باشیم و اجازه ندهیم برخی افراد به تیم ضربه وارد کنند.

 

خطیبی در مورد انتخاب حسین خطیبی به عنوان دستیار تصریح کرد: من برای دستیاری مربی آقایان حسین خطیبی، باغ آبادی، مارکا و ناصر ابراهیمی را در نظر داشتم و قرار بود از این میان یک نفر را انتخاب کنم که برادر خود را برگزیدم. ایشان اولین مربی من بوده اند و همیشه به من مشاوره داده اند و نقش مهمی در موفقیت های من داشته اند. از نظر سابقه نیز آقای گل ایران شده اند و در تیم ملی امید نیز آقای گل آسیا بوده اند همچنین از پیشکسوت های گسترش فولاد میباشند.

وی در پاسخ به این سوال که در فصل آینده نیز به عنوان بازیکن-مربی فعالیت خواهد کرد یا نه، گفت: بازیکن-مربی خواهم بود اما نسبت به فصل گذشته کمتر به میدان خواهم رفت. این را هم بگویم که در مقابل تراکتورسازی بازی نخواهم کرد اما احتمال دارد در مقابل تیم های استقلال و پرسپولیس به میدان بروم.


 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات