پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
90/ آمار از پیشرفت تراکتور می‌گوید
نوشته شده در سه شنبه 24 اردیبهشت 1392
ساعت : 03:56 ق.ظ
نویسنده : مسعود اجارودی
تراکتورسازی تبریز با هدایت «تونی اولیویرا» پرتغالی در پایان رقابت‌‌های لیگ برتر باشگاه‌‌های ایران با کسب 65 امتیاز و پس از استقلال تهران با 67 در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت تا دومین نایب قهرمانی این تیم در لیگ برتر رقم خورد. : تراکتورسازی تبریز با هدایت «تونی اولیویرا» پرتغالی در پایان رقابت‌‌های لیگ برتر باشگاه‌‌های ایران با کسب 65 امتیاز و پس از استقلال تهران با 67 در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت تا دومین نایب قهرمانی این تیم در لیگ برتر رقم خورد.
نکته جالب این که تیم تبریزی از 65 امتیاز کسب شده، 28 امتیاز را در نیم فصل اول و 37 امتیاز را در نیم فصل دوم به دست آورد و بدین ترتیب تراکتورسازی در نیم فصل اول در رده ششم و در نیم فصل دوم در رده نخست رقابت‌‌ها قرار گرفت.
به دنبال این تیم، استقلال تهران با کسب 36 امتیاز در نیم فصل دوم پایین تر از تراکتورسازی قرار گرفت اما به دلیل عملکرد بهتر در نیم فصل اول و کسب 31 امتیاز در این نیم فصل و در مجموع 67 امتیاز به عنوان قهرمانی لیگ دوازدهم دست یافت.
سپاهان اصفهان نیز که همانند استقلال در نیم فصل اول 31 امتیاز به دست آورده بود در نیم فصل دوم با به دست آوردن 33 امتیاز و مجموع 64 امتیاز در رده سوم لیگ جای گرفت.
تیم‌‌های نفت تهران، مس کرمان، پرسپولیس تهران و فولاد خوزستان نیز به ترتیب با کسب 33، 29، 29 و 27 امتیاز در نیم فصل دوم در رده‌‌های چهارم تا هفتم قرار گرفتند.
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در نیم فصل دوم از نظر تعداد گل‌‌های زده و خورده نیز عملکرد خوبی نسبت به نیم فصل اول داشت به طوری که در نیم فصل دوم با 28 گل زده در مقابل 27 گل زده نیم فصل اول به مراتب بهتر عمل کرد و با دریافت 15 گل در مقابل 17 گل نیم فصل اول، عملکردی شایسته از خود نشان داد.
این تیم از نظر گل‌‌های زده در نیم فصل دوم نیز به دنبال تیم سپاهان در رتبه دوم قرار گرفت و با به ثمررساندن 28 گل در مقابل 32 گل سپاهان عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت.
هر چند این تیم پرطرفدار تبریزی در مقایسه با فصل یازدهم که با 66 امتیاز در رده دوم قرار گرفت با کسب 65 امتیاز به این عنوان نایل شد اما در کل عملکرد قابل قبولی از خود در لیگ برتر به جا گذاشت و در این میان نباید نقش سرمربی این تیم را نادیده گرفت.
تراکتورسازی تبریز در فصل گذشته رقابت‌‌ها موفق به کسب 18 برد، 11 تساوی و پنج باخت شد که برتری چهار بر یک مقابل سپاهان در اصفهان بهترین برد خارج از خانه این تیم و برتری پنج بر صفر مقابل گهر دورود بهترین برد خانگی آن بود.
همچنین بدترین باخت این تیم در بازی‌‌های خانگی مقابل سپاهان اصفهان رقم خورد و با نتیجه سه بر یک مغلوب این تیم اصفهانی شد و در خارج از خانه نیز با همین نتیجه مغلوب ذوب آهن اصفهان شد تا بدترین باخت غیرخانگی این تیم در این فصل رقم خورد.
تراکتورسازی در این فصل از رقابت‌‌ها ، کمترین امتیاز را از تیم‌‌های ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان کسب کرد و از مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل این دو تیم فقط موفق به کسب یک امتیاز از هر تیم شد.
بیشترین امتیازها را نیز از مصاف با تیم‌‌های مس کرمان، راه‌آهن، صنعت نفت، گهردورود و پرسپولیس به دست آورد و تمام شش امتیاز این بازی‌‌ها را به جمع امتیازهای خود اضافه کرد.

بیشترین تساوی‌‌های این فصل این تیم نیز مقابل تیم‌‌های سایپا و صبا صورت گرفت و تراکتورسازی در مصاف با این دو تیم هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت تن به تساوی داد.
بیشترین گل زده تراکتورسازی نیز در مصاف با گهر دورود بوده که در مجموع دو بازی رفت و برگشت موفق به زدن هفت گل به این تیم شده اما بیشترین گل دریافتی نیز در مصاف با تیم‌‌های ذوب آهن، سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان رقم خورده و در مجموع دو بازی رفت و برگشت چهار گل از هرکدام از این تیم‌‌ها دریافت کرده و از تیم‌‌های راه آهن و صبا نیز گلی نخورده است.
تراکتورسازی تبریز که پنجمین حضور خود در لیگ برتر را با کسب دو عنوان نایب قهرمانی پشت سر گذاشت باید از هم اکنون خود را برای حضوری مقتدرانه در فصل بعدی رقابت‌‌ها و همچنین لیگ قهرمانان باشگاه‌‌های آسیا آماده کند تا انتظار هواداران این تیم را که همان کسب یک جام در رقابت‌‌های کشوری است برآورده سازد.


 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات